Messner Mountain Museum. Гірський Музей Месснера.

Olex

Гірський Музей Месснера.

Адреса: Гора Кронплатц, Південний Тіроль, Північна Італія. 

Вбудований в вершину гори Кронплатц, на висоті 2,275m над рівнем моря в центрі  найпопулярнішого гірськолижного курорту Південного Тіролю, Гірський Музей Месснера Коронес (Corones) оточений альпійськими вершинами Ціллерталю (Zillertal), Ортлера та Доломітів. Шостий і останній Гірський Музей Месснера, створений відомим альпіністом Месснером, досліджує традиції, історію і дисципліни альпінізму.

tl_files/blogfiles/messner_mountain_museum/01_MMM.jpg

tl_files/blogfiles/messner_mountain_museum/02_MMM.jpg

Месснер - перша людина у світі, яка піднялася на всі 14 вершин понад 8000 метрів, і першим, хто піднявся на Еверест без допомоги кисневого обладнання. Він так передає своє бачення музею: "Кронплатц відкриває краєвиди за межі Південного Тіролю, у всі напрямки світу: від Доломітів Лінцу на сході до Ортлера на заході, від льодовика Мармолада на півдні до Альп Ціллерталю на півночі. Музей є відображенням світу мого дитинства - Гайслершпіцен (Geislerspitzen), центральна опора Хайлігкройцкофер (Heiligkreuzkofel) (де був найважчий підйом в моєму житті) і льодовиків гранітних гір долини Арн / Ауріни (Ahrn Valley/Valle Aurina). На Кронплатці я презентую розвиток сучасного альпінізму і 250 років прогресу завдяки обладнанню. Розказую про перемоги і трагедії на найвідоміших світових вершинах - Маттерхорн, Серро-Торре, K2, і хочу пролити світло на альпінізм за допомогою реліквій, думок, творів мистецтва та відображення зовнішнього гірського ландшафту в інтер'єрі Гірського Музею Месснера Коронес".

tl_files/blogfiles/messner_mountain_museum/03_MMM.jpg

Архітектор Заха Хадід так пояснює концепцію дизайну: "Ідея полягає в тому, що відвідувачі можуть спуститися всередину гори, щоб дослідити її печери і гроти, а тоді вийти через гірську стіну з іншого боку, на терасу, що нависає над долиною, з вражаючими панорамними краєвидами".

tl_files/blogfiles/messner_mountain_museum/04_MMM.jpg

Райнгольд Месснер в своєму баченні щодо розташування музею, заглибленого у пік гори Кронплатц, докладно описує три дуже конкретні локалізації звідки будівля музею виринає з-під поверхні землі: "В першій, вікно виходить на південний захід до вершини гори Пайтлеркофель (Peitlerkofel), в другій, інше вікно повинно виходити на південь до вершини гори Хайлігкройцкофель (Heiligkreuzkofel), в третій, балкон повинен виходити на захід до Ортлера і Південного Тіролю".

tl_files/blogfiles/messner_mountain_museum/05_MMM.jpg

tl_files/blogfiles/messner_mountain_museum/06_MMM.jpg

Знаючи про уламки каменю і льоду в навколишньому ландшафті, бетонні навіси були вилиті на місці і підняті з землі, щоб захистити вхід музею, оглядові вікна і терасу.

tl_files/blogfiles/messner_mountain_museum/07_MMM.jpg

Щоб відобразити світлі кольори і відтінки вапняку зубчастих піків оточуючих Доломітів, зовнішні панелі виконані із світлішого відтінку армованого скловолокном бетону, які розчиняються в середині музею зустрічаючись з темнішими внутрішніми панелями, які мають блиск і забарвлення антрациту, який знайшли глибоко під поверхнею.

tl_files/blogfiles/messner_mountain_museum/08_MMM.jpg

tl_files/blogfiles/messner_mountain_museum/09_MMM.jpg

Серія сходів, немовби водоспади в гірській річці, біжать каскадом через музей, щоб сполучити виставкові приміщення та задавати напрям руху відвідувачів на трьох рівнях. На найнижчому рівні, відвідувачі проходять повз оглядові вікна на своєму шляху через галереї до виходу на терасу, яка виступає на 6 м від гори даючи 240-градусну панораму Альп.

tl_files/blogfiles/messner_mountain_museum/10_MMM.jpg

tl_files/blogfiles/messner_mountain_museum/11_MMM.jpg

Музей облаштований на 1,000 квадратних метрах на декількох рівнях, щоб зменшити  площу забудови на поверхні землі. Під час будівництва, 4,000 кубічних метрів землі і каміння було викопано, а потім насипано назад зверху та навколо завершеної конструкції - заглиблюючи музей в гору Кронплатц і сприяючи утримуванню більш постійної внутрішньої температури. Широкі вікна дозволяють природньому світлу глибоко проникати в музей, вимальовуючи відвідувачам в інтер’єрі шлях вперед до панорамних вікон і оглядової тераси, яка нависає над долиною далеко внизу.

tl_files/blogfiles/messner_mountain_museum/12_MMM.jpg

 

Збудована з вилитого на місці монолітного бетону, структура музею має стіни товщиною 40-50 см, а дах, який утримує насипану зверху землю і камінь заглиблюючи музей в гору, є до 70 см завтовшки.tl_files/blogfiles/messner_mountain_museum/13_MMM.jpg

Більшість зовнішніх і внутрішніх панелей музею також зроблені на місці з монолітного бетону, з опалубкою у формі конічних поверхонь, що використовувалась для створення вершин та опор зовнішніх панелей, які передають скелі та льодові утворення навколишнього ландшафту. Майже 400 внутрішніх і зовнішніх панелей були  виготовлені заздалегідь, з більш складними вигнутими елементами, виготовленими в процесі розпилення шарів високопродуктивного волокнистого бетону у форми, вирізані з пінополістиролу на фрезерному станку ЧПУ, використовуючи 3D-модель архітектора.Підструктуру музею формує каркас із сталевих секцій з регульованими кронштейнами для компенсування допустимих відхилень. 

tl_files/blogfiles/messner_mountain_museum/14_MMM.jpg

tl_files/blogfiles/messner_mountain_museum/15_MMM.jpg

tl_files/blogfiles/messner_mountain_museum/16_MMM.jpg

tl_files/blogfiles/messner_mountain_museum/17_MMM.jpg

tl_files/blogfiles/messner_mountain_museum/18_MMM.jpg

 

Райнгольд Месснер в своєму баченні щодо розташування музею, заглибленого у пік гори Кронплатц, докладно описує три дуже конкретні локалізації звідки будівля музею виринає з-під поверхні землі: "В першій, вікно виходить на південний захід до вершини гори Пайтлеркофель (Peitlerkofel), в другій, інше вікно повинно виходити на південь до вершини гори Хайлігкройцкофель (Heiligkreuzkofel), в третій, балкон повинен виходити на захід до Ортлера і Південного Тіролю".

Назад